Ana Sayfa Gündem, Kültür 29 Haziran 2019 159 Görüntüleme

KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI’NDAN KENT KONSEYİ ZİYARETLERİMİZ SÜRÜYOR

Karadeniz Ereğli Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay ve Yönetim Kurulu Üyeleri ;Ereğli’ Kaymakamlığı,Belediye Başkanlığı,Karadeniz Bölge Komutanlığı’ndan sonra Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı :Huzeyfe  Yücedağ’ı  makamında ziyaret etti.

Kent Konsey, Başkanı :Gökhan Günay ve Yönetim Kurulu üyeleri ile yaptığı ziyaret esnasında ; Cumhuriyet Başsavcısı Yücedağ şu görüşleri dile getirdi; Ereğli gelişmişliği açısından bir çok ilçeden daha farklı yapıya sahip, Denizi,yeşili ve doğal güzelliği ,ilçeye her gelen insanı büyülüyor.Aslında İl olması gereken yerlerdendir.Ancak, Zonguldak’ın ilçeye çok yakın olması bu süreci engelleyen etmen gibi.Aksi halde İl olmaması için neden yok.” Dedi.

Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay; Sayın Savcım bu konu her gittiğimiz ziyarette akla gelen ve bize yapılan önermelerde  dikkat çekilen bir husus.Fakat bu kentin mozaiklerini  oluşturan;  Sivil Toplu Kurumları,Meslek Odaları,İlçenin dinamikleri dediğimiz Sendikalara  ve bizlere büyük görev  düşmektedir.Bu hususta sizin gibi düşünen bürokratların da dikkat çektiği “Ereğli’nin İl olması ” öngörüleri zamanla gerçeğe dönüşecek inancındayım.” Dedi.

Öte yandan Cumhuriyet Başsavcısı Yücedağ’ın Kent Konseyi Nedir,hangi statüdedir? Sorusuna cevap veren Günay;  Kent Konseyleri; Bu Yönetmelik; 3/7/2005 tarihli ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 76 ncı maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

Konunla düzenlenmiş , Bu Yönetmeliğin amacı; kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan kent konseylerinin çalışma usul ve esaslarını düzenlemektir.İlçede İlçe Kaymakamlığı himayesi,Belediye Başkanlığı yönergesi ile işlevini sürdürmektedir.” diyerek özetle bilgi vererek sıcak bir ortamda sohbet ettikten sonra savcılıktan ayrılırlar.

KENT KONSEYİ YÖNETİMİ TOPLANDI

Kent Konseyi 26.6.2019 Günü yaptığı Yönetim Kurulu Toplantısında , konsey olarak 21.Karadeniz Ereğli Sevgi Barış,Dostluk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında neler yapılabiliriz ? Konusunda çeşitli görüşlere yer verilirken Kuaförler Odası Temsilcisi :Okan  Şimşek   İlçeye gelecek Sanatçıların ve Sünnet Şöleni etkinliklerinde ,sünnet olacak çocukların saçlarının kesim ve bakımını yapmayı üstlendi.

Bunun yanı sıra daha fazla hangi sosyal etkinlikleri yaparı?  Konularında görüş alış verişinde bulunuldu.

Kent Konseyi Başkanlığı, Yönetimi içinde Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreter,Kültür ve Sanat Komisyonu oluşturuldu.Diğer dallarda oluşan  Yönetim  Etkiliklerine  ilişkin komisyon başkanları ;Kadın Ve Gençlik Komisyonu oluşumları gerçekleşti.

Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne; Cengiz Yılmaz,Başkan Yardımcılıklarına; Derya Özcan,Şener Mısırlı.

Çalışma Grupları Sorumluluğuna; Arzu Yazıcı.

Kültür ve  Sana Komisyonu Sorumluluğuna; Mehmet Öztürk,Mehmet Taştan atandılar.

Kadın Komisyonu Başkanı : Hayriye   Çetin ,Geçlik Komisyonu Başkanı: Arif Ergün ,Komisyon çalışmaları ve yeni komisyon üyeleri hakkında yönetime bilgi verdiler.

Kent Komisyonunun çalışmalarının aralıksız devem ettiğini, ve Ereğli için Mega projelerin üretilmesi için ilçede bulunan  tüm kamu kurum ve diğer STK,Meslek Odaları ile istişare halinde olacaklarını söyleyen Konsey Başkanı Gökhan GÜNAY ,çalışmalar hakkında sürekli kamuoyuyla paylaşım içinde olacaklarını, halktan gelen önerileri almak için Kent Konseyi’nin halka açık olduğunu söyledi.

 

KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI

GÖKHAN GÜNAY

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil