Ana Sayfa Gündem, Siyaset 28 Ekim 2018 338 Görüntüleme

CHP’nin Beklenen Aday Adayı Ocakçı Sevgi Seliyle Karşılandı

CHP Karadeniz Ereğli  İlçe Başkanlığı görevinden Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı için istifa eden Sertan Ocakcı, aday adaylığı 26 Ekim saat 14.30’da Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz .Ereğli İlçe Başkanlığı önünde hazırlanan  platformda Birileri gibi köylerden ve beldelerden toplama insanlarla değil onu seven ve inanan partili partisiz insanlarla samimi bir güzel havada tahminen 1000 kişiye yakın insana açıklama yaptı.Ereğli belediye başkan aday adayı Şerif Sertan Ocakçı açıklamalarını yaparken sürekli alkış ve tezahüratlar aldı.Genç başkan adayı Yüksek Mimar ve Şehir plancısı olan Ocakçı Bizim yani CHP iktidarında nasıl bir halkçı ve sosyal belediyecilik nasıl yapılır bunu tüm yurttaşlarımıza hep beraber göstereceğiz dedi. Düzenlenen toplantılı açıklamada CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney  ve Yönetim Kurul Üyeleri, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, İl Genel Meclis Üyeleri Karadeniz Ereğli Belediye Meclis Üyeleri, kadın Kolları ve Yönetim Kurul üyelerinin yanı sıra belde başkanları ve yönetim kurul üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantı öncesinde saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe  Başkanvekili Sevdekar Aras  toplantının sunuş konuşmasında “Karadeniz Ereğli bu dönemde  ciddi kan kaybediyor, sancı çekiyor. Bu sancıyı dindirmek için  Belediyeciliği bilen Ereğli halkının dilinden anlayan doktorlara,  Mimarlara ihtiyaç  var” dedi.

Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney ise, 24 haziran seçimlerinden sonra CHP’deki konumsal yapımızın sekteye uğramasından sonra partinin rutinin dışına çıktığını belirterek, “CHP Meclis üyesi toplumsal çağdaş katılımcı sosyal belediyeciliği benimsemiş Sertan kardeşimizin çok iyi işler yapacağına inanıyoruz. Aday adaylarımız 5-6 olabilir. Bu hiç fark etmez. Aday adayı kim olursa olsun biz adayımızı destekleyeceğiz. İl Başkanı olarak hangi arkadaşımız çıkarsa çıksın o arkadaşımızla kenetlenerek çalışmamızı yapacağız “ dedi.

OCAKCI: “HEDEF DAHA MUTLU VE HUZURLU BİR EREĞLİ…”

CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Şerif Sertan Ocakcı da ülkeyi tüm bölgeleriyle daha yaşanabilir bir toprak yapabilmek için, Atatürk ilke ve inkılapları ve Cumhuriyetin temel değerlerinden vazgeçmeden çalıştıklarını belirterek, “ Hepimizin amacı, yaşanabilir ve bugünden daha mutlu bir Kdz. Ereğli yapmak. Tek davamız var. O da Karadeniz Ereğli” dedi.

Açıklamalı toplantıya katılanlara kendisini tanıtmasının ardından görüşlerini paylaşan Ocakcı, “Ereğli belediyesi ve Ereğli halkına hizmet etmek için görevimden ayrıldım ve Ereğli Belediye Başkanlığına aday adayı oldum. Mesleğim olan yüksek mimarlık ve uzmanlığım olan kent yönetimi konusunda bilgimizi paylaşmak için bu yola çıktık. Bu önceliğimizi Ereğli ve Ereğli halkı için kullanma sözü verdik” ifadelerini kullandı.

“EREĞLİ’Yİ HEP BERABER KARDEŞÇE YÖNETECEĞİZ!”

Ereğli belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusu yapan adayların mevcut belediyeyi eleştirmeyişini eksiklik olarak değerlendiren Ocakcı, belediyeye sert eleştirilerde bulundu.

CHP Kdz Ereğli Aday Adayı Ocakcı şöyle konuşmalarına şöyle devam etti:

“4,5 yıldan beri bu kenti o kadar kötü yönetiyorlar ki bu kenti, kendi adamları bile on onbeş tane aday çıkardı karşılarına. Bizim muhalefetimize bile gerek kalmadan onbeş tane adayları var karşısında. Bu başarısız olduklarını gösteriyor. Bunu biz söylemiyoruz. Onbeş aday da kendileri ifade ediyor.Belediye içinde kavgalar devam ediyor.

Ben şuyum, buyum devri geçti. Benim kim olduğumu biliyorsunuz, biz hizmet etmeye geliyoruz, kişi olarak gelmiyoruz, ekip olarak gelmek istiyorum. Bizim derdimiz ben belediye başkanı olacağım değil, biz belediye başkanı olacağız, bu memleketi kardeşçe yöneteceğiz, o mahalleden bize oy çıkmış, bu mahalleden çıkmamış demeden hep baraber Ereğli belediyesini yöneteceğiz.

Bizim kuracağımız belediye meclisi zenginler meclisi olmayacak. Her meslekten, mümkün olduğu kadar her mahalleden temsiliyetin olduğu kültürü yüksek Ereğli belediye meclisi olacak. Öyle zenginlerden, müteahhitlerden olmayacak, parası olması gerekmeyecek, bilgisi, kültürü olması gerekecek.”

“BİZ CHP OLARAK İNSANLARIN HAYALLERİYLE OYNAMAYACAĞIZ!”

Meclis üyeliği döneminde belediyeye yönelik eleştiriler yapıp, doğruları gösterdiklerini ifade eden Ocakcı şunları kaydetti: “Bu memleketin insanına çamur gibi su içirmeyeceğiz.Kendimiz ne içiyorsak bu vatandaşa onu içirecek, onu yedireceğiz. Başkasına anlattığımızı halka başka türlü anlatmayacağız. Bu kentin insanlarının hayalleriyle oynamayacağız. Bu memlekete kampus yapacağız müjde demeyeceğiz yapamayacaksak, bu kampüsü kaybettiğimizde de özür dilerim Ereğli, biz arkasında duramadığımız için kaybettik diyeceğiz. Onlar gibi boş boş sırıtıp zaten Ereğli’de kampüse gerek yoktu demeyeceğiz, insanları kandırmayacağız.Bu memleket için ne gerekliyse onun mücadelesini vereceğiz. Bu insanlar bir şekilde kandırıldı. Onlar alışıklar ama biz alışık değiliz. Biz bir adamın ağzından çıkan söze inanırız. Bu kentin yöneticisiyse o söze inanmak mecburiyetindeyiz. Bize ne öğrettiler, inanmayın’ı diye öğrettiler. Bunlar devamlı yalan söyler, kendileri bile inanmaz söylediklerine dedi.

Bu memlekette bir trafik sorunu var, bir kent meydanı sorunu var.  Bir gün sabah uyandık, adamın biri geldi Çengelköy imamı diye. Buraya bu olacak dedi. Biz dedik ki, başkan yanlış yapıyorsun, kanunsuz iş yapıyorsun, Ereğli halkının söz  sahibi olduğu yerde dışarıdan biri geliyor bizim adımıza konuşuyor, bunu yapamazsın dedik. Mahkemeye verdik, şehircilik ilkelerine aykırıdır dedi, yapamazsın dedi. Biz haklı çıktık. Mahkemelerde Ereğli Belediyesini bunlar gibi iki paralık etmeyeceğim ben gelirsem. Kanun olacak, nizam olacak, şehircilik bilgisi olacak.”

Ocakcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde köylü pazarında köylü kadınlarının ekmeğiyle yeriyle oynanmak suretiyle hüngür hüngür ağlatıldığını ifade ederek, “ Buradan herkes bilsin ki, köylü milletin efendisidir diyen bir Atatürk’ün nesliyiz biz. İşte buna sahip çıkacağız” dedi.

Belediye çalışanlarının korkutulmak suretiyle çalıştırıldığını, ekmekleriyle tehdit edildiklerini ifade eden Ocakcı, “Dayanın arkadaşlar, beş ay sonra sizi özgürce, haklarınıza sahip bir belediyede çalıştıracağız ve siz Ereğli belediyesinde çalışmaktan gurur duyacaksınız” ifadelerini kullandı.

Ocakcı, konuşmasında Elmatepe Üstgeçidi konusunda eleştiriler getirdi. İlçede yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu düşündüğü Rehabilitasyon havuzunu kendisinin yapacağını belirten Ocakcı,  çarşı içinden aynı kaldırımların tekrar tekrar yapılmak suretiyle esnafın zorda bırakılmasına da eleştiriler getirdi.

“ İL OLMAK İSTEMEYEN BİR BELEDİYE BAŞKANIYLA YOL MU YÜRÜNÜR”

Şehirde çok ciddi fakirleşme olduğunu, işsizliğin son seviyede bulunduğunu öne süren Sertan Ocakcı,  “ Biz Ereğli il olsun dedik, oraya belediye başkanı gelmedi. Ereğli’nin il olmasını istemeyen bir belediye başkanı var. Oysa bizim hedeflerimiz, Ereğli’yi bir tık yukarı çıkarmaktı. İl olmak istemeyen belediye başkanıyla yol mu yürünür” dedi.

Ocakcı, yıllar boyu hayal satıldığını,  Erdemir’de taşeron işçileri kadroya alacağız diyenlerin şimdi yine bunu söyleyeceğini ifade etti.

“ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ İÇİN…”

Ocakcı, özel çocuklara yönelik projesini anlatırken ise şunları söyledi:   Bu kentte özel çocuklar var, bir anne diyor ki, ‘Allah beni çocuğumdan önce öldürmesin’ diyor. O tedirginlikle yaşayan aileler var. Ciddi sayıda insan var.  Çocukları tek başına kalacak korkusuyla ömür geçiriyorlar. Buradan söylüyorum ve söz veriyorum. Bu Ereğli’ye özel çocuklar için bir köy yapacağım.  Bir annenin gözyaşı için dünyayı yakmayan Sertan ne olsun.  O çocukların gönül rızasıyla yaşamalarını, kimseye muhtaç etmeden, kendi hayatlarını idame etmelerini sağlayacağız. Bu bizim bırakın belediye başkanlığını, insanlık görevimizdir. Bunu yapalım ki insanlığımızdan utanmayalım. Ben yüksek mimarım, bir belediye için devede kulaktır bu. Bu işte sosyal belediyeciliktir, halk belediyeciliğidir, halkına sahip çıkmaktır.”

EREĞLİ BELEDİYESİ “BENİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR” ELEŞTİRİSİ

Konuşmasının sonunda, aday adaylığı toplantısı esnasında başka bir toplantı düzenleyen Ereğli Belediyesini eleştiren Ocakcı şunları söyledi: “Biz Türk siyasetinin en eski partisiyiz. Bu cumhuriyeti kuran partiyiz. CHP Belediye Başkan Aday adayı olarak bu toplantıyı yapacağımızı günler önce paylaştık. Sizlerle ve basınla kucaklaşmamı engellemek isteyen muhteremler, dünkü açılışlarını nedense bir tanesini ikiye, bir tanesini üçe aldılar. Yani bu kalabalığı buraya toplamamızı, basın mensuplarının buraya gelmesini engellemeye çalıştılar akıllarınca. Aynı saate denk getirmelerini tebessümle karşılıyorum. İlçemizin basın mensuplarının buraya gelmesini, bizi çekmelerini engellemeye çalışıyorlardı. Herkes iyi dinlesin. Bunlar belediye başkanının beyhude çırpınışları. 4,5 yıldır ortaya koyduğu enkazın altından böyle kalkılmaz. 31 Mart günü Dombra ile gelenleri İzmir Marşı ile yollamazsam ne olayım. Dombra ile geldiler, İzmir marşı ile gidecekler.”

“CHP GENEL MERKEZİ KİMİ ADAY GÖSTERİRSE YANINDAYIM”

Ocakcı, konuşmasını “Buradan şunu açıklamak dünyanın en büyük keyfi. Biz şu anda dört veya beş aday adayı olacağız. Genel merkezimiz hangi adayı takdir ederse, biz CHP’liyiz, o adayın arkasından gideceğiz, bunun lamı cimi yok. Bu rozeti buraya takmak lalettayin takmak değildir. Kamuoyu önünde söz vermek istiyorum. Partim kimi aday gösterirse onun yanındayım ve sahadayım.  CHP bayrağını inşallah bu belediyede sallandıracağız ve sosyal belediyeciliğin ne olduğunu particiliğimizle değil, hizmetlerimizle göstereceğiz. Tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadeleriyle tamamladı.Ve daha sonra Ocakçı yönetim kurulu üyelerini meclis üyelerini kadın kollarını gençlik kollarını pilatforma çağırarak topluca CHP ailesi fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil